Edge of Empire

Ucieczka z Mos Shutty

„Nastał okres niepokoju w galaktyce. Dla jednych jest to czas cierpienia, dla innych okazja na wybicie się. Galaktyczne Imperium próbuje utrzymać ład podczas wojny domowej. W tym samym czasie wszelkiej maści łotrzykowie, przemytnicy oraz odkrywcy próbują związać koniec z końcem na obrzeżach galaktyki. Nie jest to łatwy kawałek chleba, ale ci renegaci mogą cieszyć się o wiele większą swobodą oraz nadarzającymi się okazjami aniżeli jakikolwiek inny obywatel Światów Centralnych.
Na pustynnej planecie zwanej Tatooine znalazło się kilku takich właśnie śmiałków, do których, po serii niepowodzeń, może właśnie uśmiechnąć się los… jeżeli tylko zechcą wykorzystać okazję.
Uwięzieni w malutkim porcie kosmicznym zwanym Mos Shuuta, bez perspektyw na przyszłość, nasi bohaterowie dowiadują się, że lokalnego szefa światka przestępczego, Hutta o imieniu Teemo The Hutt, odwiedzić ma ich dawny rywal, Trandoshanin Trex, zajmujący się handlem niewolnikami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Trex przemieszcza się gwiezdnym transportowcem, którego wygrał od naszych bohaterów podczas gry w sabacc.”

Bacca i Omis Akkan, bo tan nazywają się główne postaci naszej opowieści, uciekając przed Gamoreaninami będącymi na liście płac Teemo, wpadają zdyszani do lokalnej kantyny.
Tam, po nieudanej próbie przekupienia barmana by ich schronił, szybko wcisnęli się w zaciemnione miejsce, aby udawać typowych klientów. Niestety, po przyjściu Gamoreaninów, nerwowe zachowanie Omisa zdradziło obecność bohaterów, po czym wywiązała się walka.
Po zastrzeleniu trzech świń przez Omisa, złamaniu szczęki jednemu przez Bacce, oraz uzyskaniu informacji od pełnego podziwu barmana, gracze opuszczają kantynę w świetle chwały udając się do lokalnego handlarza złomem, by dowiedzieć się czy Trex zakupił już u niego części do uszkodzonego statku, którym przyleciał.
Gdy uzyskali potrzebne informacje i stwierdzili, że nie stać ich na wykupienie części, postanowili opracować podstęp, by dostać się na statek i tam coś wykombinować.
Omis, udając wysłannika Teemo z prezentem, przetransportował Bacce w skrzyni na statek skutecznie zwodząc napotkane po drodze droidy strażnicze.
Podczas powstałej w niedługim czasie potyczki, bezbłędny Omis, dzieki swoim wspaniałym zdolnościom strzelniczym, pokonał aż cztery droidy. Dla Bacci starcie z Trexem nie skonczyło się pomyślnie. Stracił on bowiem w jej wyniku swój atrybut męskości. Ale nie pozostał dłużny swojemu adwersarzowi, bo w przypływie szału, po zwycięstwie w honorowej walce wręcz, pozbawił też Trexa możliwości rozrodczych przy użyciu zdobycznej Gamoreańskiej siekiery.

Comments

kosimazaki

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.